محل تبلیغات شما
راز نگهداري از گياهان آپارتماني در فصل تابستان


پرورش گل و گياه طرفداران زيادي دارد. افراد زيادي به پرورش گل و گياه مي‌پردازند اما ممکن است روش درست نگهداري از آن را ندانند. ما در بخش نکات خانه‌داريفروشگاه اينترنتي سيتي کالا به شما کمک مي‌کنيم با چند گلدان ساده فضاي دلنشيني به خانه خود بدهيد . با توجه به گرم شدن هوا در تابستان و با توجه به اينکه فصل مناسبي براي رشد بهتر گياهان نيز است، براي داشتن گياهان شاداب به نکات زير توجه کنيد.
نور آفتاب


درست است که گياهان براي رشد به نور احتياج دارند، اما گياهان آپارتماني نياز زيادي به نور آفتاب ندارند. نور زياد موجب پژمردگي گياه در ساعت بسيار گرم خواهد شد. بنابراين آن‌ها را در جايي که نور کمتري به آن بخورد قرار دهيد. 


زمان آبياري گياهان


بهترين زمان براي آبياري گياهان صبح يا هنگام شب است. اما کارشنان زيادي بر اين عقيده هستند که زمان غروب مناسب‌ترين زمان است. زيرا هنگام تاريکي آب به راحتي در خاک نفوذ کرده و توسط گياه جذب مي‌شود. موقع گرما اين احتمال وجود دارد که برخي گياهان 2 بار در طول روز به آبياري نياز دارند.


درجه حرارت


دماي مورد نياز براي گياهان 5 الي 45 درجه سانتي‌گراد مي‌باشد. اما دماي مناسب براي گياهان آپارتماني 10 الي 40 درجه مي‌باشد. دمايي خارج از اين محدوده طراوت و شادابي را از گياهان شما خواهد گرفت.


رطوبت گياه


برخي از گياهان به رطوبت زيادي در فصل تابستان علاقه‌مند هستند. گياهاني از قبيل فيتونيا، کالاتيا و اغلب سرخس‌ها. شما مي‌توانيد يک بشقاب سنگريزه روي بشقاب بريزيد و آن را از آب پرکنيد و گلدان را روي آن قرار دهيد.


کود مورد نياز براي گياهان


برخي کوددهي را فقط در زمان تعويض گلدان انجام مي‌دهند. اما در فصل تابستان معمولا 2 تا 4 بار به گلدان‌هاي خود کود دهيد. البته بايد به سن و نوع گل خود توجه کنيد. البته گياهان هميشه به غذا نياز ندارند. اگر گياهان شما در تابستان رشد کمي دارند، نقاطي در آنها سوخته باشد و حتي لکه‌هاي سفيد در آنها باشد نتيجه تغذيه نامناسب گياه است.


کود مايع


کود مايع يکي از مواردي است که براي تغذيه گياهان آپارتماني بسيار مناسب است. براي عملکرد بهتر اين نوع کود حتما قبل از آن گياه را آبياري کنيد.


کودهاي قابل حل در آب نيز مي‌توانند غذاي مناسبي براي رشد گياه باشند. اگر گياه شما پژمرده و ناراحت باشد، بهترين روش براي سرحال کردن آن‌ها همين کودهاي محلول در آب است.


هرس گياه


هرس به موقع باعث زياد شدن شاخ و برگ گل‌ها مي‌شود. اما فصل تابستان اصلا زمان مناسبي براي اين کار نيست. به خصوص براي گياهاني که شاخه‌هاي چوبي دارند. زيرا به اين گياهان استرس وارد مي‌شود.


پيشگيري از سوختن گياهان


آبياري گياهان به خصوص اسپري آب روي برگ‌هاي آنان موجب مي‌شود قطرات آب مانند يک ذره‌بين نور خورشيد را بيشتر به گياه بتاباند. همين موضوع موجب سوختن گياه مي‌شود.


تعويض گلدان
در روزهاي گرم نبايد گلدان را تعويض کرد زيرا بعضي از آن‌ها مانند في بسيار به ريشه وابسته هستند. اين‌کار موجب شوک به گياه مي‌شود.
فوايد شگفت انگيز ميوه هاي خشک براي سلامتي

نکات خريد لوازم خانگي

راهنماي خريد آرام پز

گياهان ,گياه ,تابستان ,مي‌شود ,آب ,نور ,گياهان آپارتماني ,فصل تابستان ,مناسبي براي ,براي رشد ,از گياهان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Sara سالم زيبا مجله فدک کوثر Nefelibata مجله اينترنتي مگفا | همه چيز از همه جا Webster Fox مبلمان فضاي باز Ebony Ricardo Jennifer